Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ZYRTARE/ Tjetër afrim te Kukësi, një kolumbian për sulmin e verilindorëve

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Tjetër afrim te Kukësi, një kolumbian për sulmin e

Juan David Martinez është futbollisti më i ri i Kukësit. Verlindorët njoftojnë në rrjete sociale afrimin e sulmuesit kolumbian që bëhet lojtari i dytë që zyrtarizohet ditën e stome pas Albnor Kabës. Martinez luan si sulmues i majtë dhe ka nënshkruar kontratën që e mban të lidhur deri në verën e vitit 2025 me Kukësin.

21 vjeçari kolumbian vjen te Kukësi nga kampionati brazilian, aty ku së fundmi ishte pjesë e Fortaleza. Martinez ka luajtur më parë edhe me Coritiba në Brazil dhe me Cortuluan në Kolumbi. 21-vjeçari numëron edhe 18 ndeshje me Kolumbinë U17, ka ka realizuar 2 gola.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga