Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ZYRTARE/ Një tjetër shqiptar në Serie A, mesfushori vjen nga Irlanda

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Një tjetër shqiptar në Serie A, mesfushori vjen nga

Justin Ferizaj do të jetë shqiptari i radhës që do të bëhet pjesë e Serie A. Mesfushori i lindur në vitin 2005 do të bashkohet me ekipin e Frosinones.

18-vjeçari mbylli aventurën me irlandezët e Shamrock Rovers dhe vendosi të vazhdonte karrierën në kampionatin italian.

Lajmin e transferimit të shqiptarit tek Frosinone ka bërë me dije vetë klubi irlandez me anë të një postimi në faqen zyrtare.

“Shamrock Rovers F.C. konfirmon transferimin e lojtarit të Akademisë dhe mesfushorit të ekipit të parë Justin Ferizaj te klubi italian i Serie A, Frosinone Calcio. Të gjithë në klub i urojnë Justinit mirë me zhvillimin e karrierës në Itali dhe në nivel kombëtaresh”, shkruan klubi irlandez.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga