Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Zgjidhet trajnerja më e mirë e vitit për futbollin e femrave nga FIFA

Shkruar nga NEWSPORT
Zgjidhet trajnerja më e mirë e vitit për futbollin e femrave nga

Trajnerja më e mirë për futbollin e femrave do të jetë Sarina Wiegman. Ajo pati një sezon fantastik me ekipin e saj me Anglinë ku fitoi kampionatin europian. Ky është çmimi i tretë për të si fituese trofeut prestigjioz të FIFA.

Ceremonia po mbahet në Paris dhe FIFA po ndan çmimet për më të mirët e sportit më popullor në botë. Vëmendje të madhe për FIFA ka patur gjithnjë futbolli i femrave. Organizata më e madhe e futbollit promovon futbollin për femra duke dhënë çmime të ndryshme dhe me anë të kompeticione të ndryshme të futbollit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga