Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Zgjedhja e Armand DUKËS në KE-në e UEFA-s, reagon dhe VLLAZNIA

Shkruar nga NEWSPORT
Zgjedhja e Armand DUKËS në KE-në e UEFA-s, reagon dhe VLLAZNIA

Sot kreu i fedartës shqiptare të futbollit Armand Duka u zgjodh sërish në postin e Këshillit Ekzekutiv të UEFA. Duka do të jetë pjesë e Këshillit edhe për katër vite të tjera. Pas reagimit të shumë klubeve të futbollit në Superligë reagoi dhe klubi i Vllaznisë.

Në një postim në rrjetet sociale Vllaznia uron presidentin Duka për rizgjedhjen e tij. Për klubin kjo zgjedhje është një lajm shumë i mirë për futbollin shqiptar.

REAGIMI:

"KF Vllaznia përshëndet rizgjedhjen për herë të dytë të presidentit të FSHF-së, z. Armand Duka, në postin e anëtarit të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Prania e tij në këtë forum të lartë të institucionit të futbollit europian edhe për katër vitet e ardhshme, padyshim që është një lajm shumë i mirë edhe për futbollin shqiptar."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga