Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Vora në "gjurmët" e Elbasanit, ekipi i Mërgjyshit fiton pa probleme

Shkruar nga NEWSPORT
Vora në "gjurmët" e Elbasanit, ekipi i Mërgjyshit fiton

Janë mbyllur edhe dy ndeshjet e fundit të javës së 3-të të Kategorisë së Parë.

Vora fitoi bindshëm 3-1 përballë Burrelit. Në ndeshjen që të besuarit e Mërgjyshit zhvilluan në shtëpi, nuk hasën probleme përballë ekipit burrelas. Golat për Vorën u shënuan Qardaku, Avdiu dhe Raboshta, teksa për Burrelin shënoi Fetaj.

Në krahun tjetër Elbasani fitoi minimalisht 0-1 përballë Lushnjes. Në ndeshjen e luajtur në “Stadiumi Tomori”, Elbasani nuk shkëlqeu, por mori një pikë të vlefshme. Golin për ‘verdheblutë’ e shënoi Karakaçi në pjesën e parë.

REZULTATET E NDESHJEVE:

VORA 3-1 BURRELI (Qardaku 5', Avdiu 14', Raboshta 77' / Fetaj 69')

LUSHNJA 0-1 ELBASANI (Karakaçi 47')

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga