Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Vjen zyrtarizimi, Ylber Ramadani firmos për 3 vite në Serie A

Shkruar nga NEWSPORT
Vjen zyrtarizimi, Ylber Ramadani firmos për 3 vite në Serie A
Tashmë gjithçka ështe zyrtare. Ylber Ramadani është prezantuar ditën e sotme te ksuadra e Lecce. Mesfushori i kombëtares shqiptare është lojtari më i ri që i bashkohet Serie A. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Ish-lojtari i Partizanit ka fimosur kontratë 3 vjeçare me opsion rinovimi edhe për një vit tjetër. Ramadani bën kalimin e tij në Serie A nga skuadra e Aberdeenit. “Lecce njofton se ka fituar në mënyrë përfundimtare të drejtat e regjistrimit të lojtarit Ylber Ramadani nga Aberdin. Mesfushori i lindur në vitin 1996 i kombëtares shqiptare, i cili tashmë ka kryer ekzaminimet mjekësore dhe ka nënshkruar një marrëveshje trevjeçare me opsion për atë të radhës”, shkruan Lecce.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga