Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Vllaznia e pamëshirshme ndaj Skënderbeut, shkodranët fitojnë me "manita" në Shkodër

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Vllaznia e pamëshirshme ndaj Skënderbeut, shkodranët

VLLAZNIA 5-0 SKËNDERBEU (29', 49', 79' Ildi Gruda, 75' Balaj, 92' Frashëri autogol)

Vllaznia ka fituar 5 me 0 kundër Skënderbeut në stadiumin “Loro Boriç”, sfidë kjo e vlefshme për javën e 18 të Superiores. Manita kjo e shkodranëve, që i sjellin Skënderbeut humbjen më të thellë këtë sezon.

Gruda me tri golat e tij, Balaj me një dhe Erlis Frashëri me autogol vulosën fatet e takimit që nuk do shumë për t’u komentuar. Vetëm 1 gol u shënua pjesën e parë, ndërsa 4 të tjerë erdhën në të dytën.

Një Vllazni kjo e pamëshirshme, që ndodhet tashmë në vendin e tretë. Në anën tjetër Skënderbeu zbret në të gjashtin me 4 pikë më pak.

Kategoria Superiore: Java e 18-të

Stadiumi: “Loro Boriçi”

Arbitër: Erjon Bastari

FORMACIONET ZYRTARE:

VLLAZNIA: Qarri, Sala, Stojanovic, Juric, Mala, Krymi, Boshnjaku, Alivoda, Coba, Gruda, Balaj. Trajner: Qatip Osmani

SKËNDERBEU: Alia, Frashëri, Ramos, Prenci, Shaqe, Dumfour, Lico, Rabiu, Yuri, Rashica, Franklin. Trajner: Ivan Gvozdenovic

Komenti minutë pas minute:

FT/ Vllaznia 5-0 Skënderbeu

92' Vllaznia e mbyll me manita 5 me 0. Frashëri shënon autogol. (VIDEO)

79' Gruda e kthen në tripletë personale. Vjen goli i katërt për Vllazninë. (VIDEO)

75' Radha e Bekim Balajt për të gjetur rrjetën. 3 me 0 për Vllazninë kundër Skënderbeut. (VIDEO)

57' Franklin shkon drejt portës së Vllaznisë, por "harron" të godasë. Rast i artë ky për të hapur sfidën. (VIDEO)

49' Gruda gjen golin e dytë personal dhe për Vllazninë. Goditje e rëndë për Skënderbeun në pjesën e dytë. (VIDEO)

HT/ Vllaznia 1-0 Skënderbeu

32' Skënderbeu provon të reagojë pas golit të pësuar, por pa gjetur rrjetën. (VIDEO)

29' Ildi Gruda gjen golin pas një krosimi në zonë. (VIDEO)

15' VAR thërret Bastarin, që e sheh ndërhyrjen e rregullt dhe kthen topin te Vllaznia. (VIDEO)

1' Starton ndeshja Vllaznia-Skënderbeu në "Loro Boriçi".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga