Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Vedat MURIQI “show”! “Pirati” nuk ndalet në Spanjë, gol dhe asist ndaj Villareal

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Vedat MURIQI “show”! “Pirati” nuk ndalet në

Vedat Murqi po jeton absolutisht momentin më të mrië të karrierës së tij. Sulmuesi dardan është kthyer në një goleador në Spanjë me ekipin e Mallorcas teksa edhe sot ka bërë detyrën e tij. Pas asistit në pjesën e parë, “Pirati” ka gjetur edhe golin në minutën 65-të për t’i cuar shifrat në 4-2 për ekipin e tij.

Ky është goli numër nëntë i bomberit shtatlartë që po shkëlqen nga java në javë duke zgjuar edhe interesin e ekipeve gjigante si Real Madrid, Atletico Madrid, Sevilla apo dhe ato të Premier League.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga