Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Tre gola nga "Tre Luanët", Anglia "shtyp" Uellsin dhe mbyll në krye Grupin B

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Tre gola nga "Tre Luanët", Anglia "shtyp"

Uellsi 0-3 Anglia (Rashford 50', 67', Foden 51')

Kupa e Botës Katar 2022

Grupi B

Stadiumi: Ahman bin Ali

Gjyqtar: Slavko Vincic (Sloven)

Formacionet Zyrtare:

ANGLIA (4-3-3) – Pickford; WaLker, Stones, Maguire, Shaw; Henderson, Rice, Bellingham; Foden, Kane, Rashford

UELLSI (4-3-3) – Ward; Williams, Mepham, Rodon, Davies; Ramsey, Ampadu, Allen; Bale, Moore, James

Komenti minutë pas minute:

90+5' Perfundon sfida. Anglia e mbyll ne krye Grupin B dhe kualifikohet me tej, Uellsi mbetet ne fund

68' Fantastik Rahshford, i papermbajtshem ne krahun e djathte dhe shenon golin e trete

51' Nuk ndalen anglezet, Foden shenon te dytin brenda 1 minuti

50' GOOOOL, kryeveper e Marcus Rashford nga goditja e denimit

46' Nis pjesa e dyte

45+5 Mbyllet pjesa e pare

38' Kombinime te shpejta nga lojtaret anglez, Foden gjendet ne zone por godet shume lart portes

36’ Uilliams detyrohet të largohet nga fusha e lojës pas një goditje me top në kokë nga Rashford. Ai provoi të qëndronte në fushë por pas disa minutash bëri shenjë për zëvendësim, duke i lënë vendin Roberts.

28’ Shumë qarkullim topi nga Anglia, por Uellsi është i kthyer i tëri në mbrojtje dhe nuk i lejon të tentojnë portën e Uard.

10' Rashford humbet mundesine e arte para portierit

1' Fillon ndeshja

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga