Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Tirana e 'vogël' para Teutës së vendit të fundit, bardheblutë 'harrojnë' peshën e fanellës në Durrës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Tirana e 'vogël' para Teutës së vendit të

Teuta 2-2 Tirana (Lloci 79', 82' / Lushkja 25', Abazaj 50')

Superiore: Java 20

Stadiumi: Niko Dovana

Arbitër: Eldorjan Hamiti

Formacionet zyrtare:

Teuta (3-4-3): Dema; Gjini, Jazxhi, Kotobelli; Kruja, Beqja, Daja, Peposhi; Çyrbja, Faust, Fili. Trajner: Edi Martini

Tirana (4-3-1-2): Abdullahi; Doka, Lulaj, Hoxhallari, Përgjoni; Jonuzi, Meta, Deliu; Lushkja; Haxhiu, Abazaj. Trajner: Julian Ahmataj

Komenti minutë pas minute:

90+5' Përfundon ndeshja.

87' Reagim i ashpër i Albi Dokës, Hamiti e nxjerr me karton të kuq. (VIDEO)

82' Perseri Lloci, Tetua gjen golin e barazimit (VIDEO)

79' 10 minuta 'frike' te Tirana, Teuta rihap ndeshjen me golin e Llocit (VIDEO)

74' Fili godet në hyrje të zonësdhe bllokohet nga Lulaj, Lloci rigjuan topin e kthyer mbrapsht dhe tentativa e tij prek lehtë traversën.

68' Fantastik Abdullahu, pret goditjen e Llocit brenda zonës. (VIDEO)

64' Tentativë nga distanca e Regi Lushkjes, sfera shkon jashtë portës.

63' Haxhiu 1v1 me Kotobellin, tenton driblimin, por mbrojtësi e detyron të largohet nga porta duke humbur rrezikun.

61' Klejdi Daci pranë golit, por devijimi i Përgjonit i mohon festën. (VIDEO) 

50' Superaksion i Haxhiut dhe asist për Abazajn, Tirana shënon golin e dytë (VIDEO)

46' Nis pjesa e dytë, Fili godet brenda zonës, por topi devijohet nga mbrojtja.

45+1' Mbyllet pjesa e parë.

41' Te Tirana nuk u besojnë syve, Abazaj humb rastin me portën bosh. (VIDEO)

33' E pabesueshme ç'bën Haxhiu, feston parakohe me topin që ndalet nga shtylla (VIDEO)

25' Supergol nga gjysma e fushës, Regi Lushkja kalon në avantazh Tiranën (VIDEO)

20' Kundërsulm i Filit, pason për Faust që tenton driblimin e më pas i lë topin Çyrbjes, por ky i fundit bllokohet nga mbrojtja bardheblu.

13' Fili brenda zonës provon goditjen, por bllokohet nga Lulaj i cili i merr edhe rivënie fundore.

5' Krosim i lartë dhe Gjini fut topin me kokë në qendër, FIli provon goditjen , por nuk koordinohet si duhet. (VIDEO)

2' Fili driblon Lulajn dhe futet në zonë, pason për Faust i cili bllokohet nga Përgjoni.

1' Fillon ndeshja në Durrës, ekipet kërkojnë fitoren.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga