Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Spanja kalon me sukses “testin” final, Enrique i gëzohet golave të katalunasve, por mbrojtja iberike "fut" ujë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Spanja kalon me sukses “testin” final, Enrique i gëzohet

Spanja ka fituar në miqësoren me Jordaninë. Takimi u mbyll me shifrat 3-1 në favor të iberikëve. Një sfidë që shërben për të mbyllur përgatitjet para Kupës së Botës.

Golat u realizuan nga Ansu Fati në minutën e 13, Gavin ë minutën e 56 dhe 20 vjeçari Nico Williams në minutën e 84. Vendasit arritën të realizojnë në minutën e 90'+2' me Al Daradreh.

Luis Enrique veç titullarëve aktivizoi 8 lojtarë nga stoli, për të vlerësuar kontigjentin para ndeshjes së parë kundër Kosta Rikës, ku fitorja është obligative pasi në sfidën e dytë do të kenë përballë Gjermaninë.

VIDEO:

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga