Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ S’ka kush e ndal këtë ARSENAL, fitore “magjike” ndaj Manchester United

Shkruar nga NEWSPORT

Arsenal ka marrë një fitore spektakolare përballë Manchester untied në ndeshjen e zhvilluar për javën e 21 në Premier League. Djajtë kaluan të parët në avantazh në pjesën e parë me Rashford pro Topcinjtë përmbysën gjithcka me Saka dhe Nketiah. Lisandro Martinez do të barazonte përkohësisht shifrat përpara se të ishte sërish sulmuesi Nketiah që do të ngrente peshë stadiumin Emirates me goin e tij në minutën e 90-të.

Arsenal me këtë tre pikësh shkon në 50 pikë, 5 më shumë se Manchester City por kjanë edhe një ndeshje për të luajtur. Londinezët janë në rrugën e duhur për të ngritur lart trofeun e kampionit të Premier League pas gati dy dekadash.

Formacionet e ekipeve:

Golat e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga