Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Shkodranët në “Qiellin e 7”, Vllaznia mposht Dinamon mes spektaklit dhe i lë “targën” Partizanit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Shkodranët në “Qiellin e 7”, Vllaznia mposht

Dinamo City 0-1 Vllaznia (Alivoda 29')

Vllaznia ka fituar me rezultatin 0 me 1 përballë Dinamos në stadiumin “Niko Dovana”. 3 pikë me vlerë, që i çojnë shkodranët në vendin e dytë, duke lënë pas Partizanin. Dinamo ndërkohë mban vendin e pestë, por me pikë të barabarta sa Tirana që mbyll zonën e “final four”.

Superiore: Java 25

Stadiumi: Niko Dovana

Arbitër: Kreshnik Cjapi

Formacionet zyrtare:

Vllaznia (4-2-3-1): Mehidri; Smajli, Stojanovic, Juric, Hakaj; Alivoda, Krymi; Çoba, Mala, Gruda; Balaj; Trajner: Qatip Osmani

Dinamo (4-2-3-1): Sali; Marku, Hoxha, Behiratche, Lorran; Goudiaby, Andoni; Zabërgja, Denisson, Vila; Kaçorri; Trajner: Dritan Mehmeti

Komenti minutë pas minute:

92' Karton i kuq për Hoxhën te Dinamo. (VIDEO)

80' Shtylla ndal Dinamon. (VIDEO)

77' Të tjera pritje nga Sali, që mban në lojë Dinamon. (VIDEO)

70' Zabërgja i afrohet golit te Dinamo. (VIDEO)

60' Jurgen Mehidri mban të paprekur portën e Vllaznisë. (VIDEO)

56' Edmir Sali bën një pritje në versionin "Neuer". (VIDEO)

45+1' Mbyllet pjesa e parë.

29' GOOOOL! Alivoda shënon supergol, Vllaznia kalon në avantazh. (VIDEO)

19' Goditje potente nga Bekim Balaj, por topi shkon jashtë. (VIDEO)

1' Fillon ndeshja në Durrës, ekipet synojnë fitoren.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga