Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Reali bën detyrën me Benzeman me shokë, Chelsea “pa busullë”

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Reali bën detyrën me Benzeman me shokë, Chelsea “pa

Real Madrid-Chelsea 2-0 (Benzema 21', Asensio 74')

Uefa Champions League, faza 1/4

Stadiumi: Santiago Bernabeu

Ka përfunduar në Bernabeu çerekfinalja e parë e Champions League mes Real Madrid dhe Chelsea. “Los Blancos” fituan me rezultatin 2-0 falë golave të Benzema dhe Asensio. Ekipi i Ancelottit shënoi nga një gol në çdo pjesë.

Reali e dominoi krejt ndeshjen dhe pati edhe mjaft raste të tjera shënimi. Chelsea e kishte të vështirë të futej në lojë, por shpesh edhe ata kishin rastet e tyre.

Në pjesën e dytë mbrojtësi i londinezëve Chillwell ua bëri më të lehtë mardilenëve pasi doli me të kuqe dhe më pas u shënua dhe goli i dytë me të sapofuturin Asensio. Me këtë fitore ekipi i Ancelottit shkon më i qetë në sfidën e dytë në “Stamford Bridge”, e cila luhet të martën e ardhshme.

Formacionet Zyrtare:

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Carvajal; Militao; Alaba; Camavinga; Valverde; Modric; Kroos; Rodrygo; Vinicius; Benzema. Trajner: Carlo Ancelotti

Chelsea (3-5-2): Kepa; Koulibaly; Thiago Silva; Fofana; Reece James; Kante; Enzo Fernandez; Kovacic; Chillwell; Sterling; Joao Felix. Trajner: Frank Lampard

Komenti minutë pas minute:

90'- Përfundon sfida në Bernabeu, 2-0 për Realin

74'- Asensio shënon golin e dytë për Realin, 2-0

63'- Aksioni i mirë për Realin, Vinicius pason për Camavingan godet por jashtë.

59;- Chillwell del me të kuqe.

49'- Modric provon dhe ai por goditja shkon ngjitur me traversën.

47'- Felix provon por goditja është pa probleme për Courtois.

46'- Starton pjesa e dytë

45'- Përfundon pjesa e parë, 1-0 për Realin.

43'- Valverde godet por është qëndrore pa probleme për Kepan.

34'- Benzema kombinon me Rodrygo, ky i fundit godet por pret Kepa.

25'- Vinicius futet në zonë, godet por ka pritur Kepa.

21'- Benzema ka shënuar, 1-0 Reali.

11'- Benzema futet në zonë kombinon me Vinicius, godet por grushton Kepa.

7'- Lojtari i Realit, Camavinga ndëshkohet me karton të verdhë.

2'- Joao Felix hyn në zonë, godet por pret Courotis

1'- Nis takimi në "Bernabeu"

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga