Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Rastësia i mundëson aktivizimin në minutën e 10’, asist dhe gol për sulmuesin shqiptar

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Rastësia i mundëson aktivizimin në minutën e
Antwerp dhe Standart Liege janë ndeshur së bashku në Kupën e Belgjikës. Ndeshja e vlefshme për raundin e 1/8 ka përfunduar me fitoren 4-0 të vëndasve. Mbrëmje fantastike ishte dhe për shqiptarin e Kosovës, Arbnor Muja, i cili pas dëmtimit të shokut të tij të ekipit Scott, është aktivizuar në minutën e 10-të. Arbnor Muja ka zhvilluar ndeshjen e tij më të mirë  për Antwerp. Sulmuesi dardan ku më herët ka qenë pjesë e Dritës, fillimisht ka dhuruar një asist për Frey në minutën e 55’ ku janë dyfishurar shifrat e takimit. Ndërkohë katër minuta më vonë, sulmuesi nga Mitrovica realizoi golin e tij të parë me fanellën e Antwerp, duke u pozicionuar bukur në zonë dhe shfrytëzon më së miri topin që largohet në mënyrë të gabuar nga kundërshtarir, dërgoi topin në rrjetë dhe trefishon shifrat.  
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga