Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Protagonisti ABSOLUT, Vedat MURIQI tund 2 herë rrjetën me Mallorcan dhe fiton 1 pikë në minutën e fundit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Protagonisti ABSOLUT, Vedat MURIQI tund 2 herë rrjetën me

Vedat Muriqi u bë protagonisti absolut në ndeshjen e sotme teksa arriti të shënonte një dygolësh përballë Real Valladolit. I pari erdhi në barazimin 1-1 në minutën e 53’ ndërsa i dyti do të ishte një emocion më vete.

Në minutat e fundit të takimit, do të ishte vetë dardani që do të fitonte një penallti dhe më pas ta kthente po ai në gol për t’i dhënë barazimin 3-3 dhe 1 pikë të rëndësishme Mallorcas në minutën e 94. Pirati tani shkon në kuotën e 12 golave në 25 ndeshje këtë sezon, më mirë se ai kanë bërë vetëm Enes Unal, Karim Benzema dhe Lewandowski.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga