Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Pas Asanit e ka radhën “PERLA” e ASLLANIT, UEFA në rrjetet sociale: Ishte ky goli më i bukur?

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Pas Asanit e ka radhën “PERLA” e ASLLANIT, UEFA në
Kristjan Asllani arriti të shënonte mbrëmjen e djeshme një “perlë” të vërtetë. Mesfushori i Interi la me “gojë” hapur kundërshtarët. Por jo vetëm kaq, pasi ky gol është në mesin e 4 realizimeve për t’u zgjedhur nga tifozët si më i bukuri, për t’i dhënë edhe çmimin më të mirë. Vetëm pak ditë më parë goli i Jasir Asanit u shpall më i miri i ndeshjeve të kaluara, teksa këtë herë është radha e Asllanit, i cili duhet të mposhtë Bukayo Sakan e Anglisë, Guler të Turqisë dhe Sallain e Hungarisë. Kujtojmë se kombëtarja shqiptare fitoi 3-1 ndaj Ishujve Faroe, ku përveç golit spektakolar nga Asllani shënuan edhe Bajrami dhe Muçi.  
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga