Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Partizani mban gjallë shpresën për titull, përfundon ecuria pa humbje e Bylisit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Partizani mban gjallë shpresën për titull, përfundon

Partizani 2-1 Bylis

Abissnet Superiore: Java 30

Stadiumi: Partizani

Gjyqtar: Erjon Bastari

Formacionet zyrtare:

Partizani (3-5-2): Rexhepi; Sota, Telushi, Atanaskoski; Hadroj, Murataj, Matondo, Rrapaj, Buxhelaj; Mba, Da Silva. Trajner: Giovanni Colella

Bylis (4-2-3-1): Teqja; Trumçi, Abazaj, Zhongo, Zguro; Maçolli, Lorran; Abu, Esquerdinha, Lajthia; Kaçorri. Trajner: Naxhi Shensoi

Komenti minutë pas minute:

90+5' Përfundon ndeshja.

90' Cara gjen golin por anulohet per offside.

87' Partizani kërkon penalltinë e dytë, pretendohet për prekje me dorë në zonë por VAR thotë të kundërtën

65' Mba bën gjithçka vetë, fiton topin, futet në zonë, godet por mbrojtja ballshiote i mohon festën e golit

63' Abu provon goditjen nga distanca por qendrore për portierin Rexhepi.

54' Rrapaj fiton penallti, Da Silva e kthen në gol, Partizani sërish në avantazh.

50' Predhë nga distanca e Matondos, por përfundon mbi traversë.

46' Nis pjesa e dytë.

45+2' Mbyllet pjesa e parë.

34' Thyhet Partizani, Bylisi shënon golin e barazimit.

27' Mba rrëmben një top në mesfushë, avancon para dhe nxjerr bosh Da Silvan por ky i fundit tenton driblimin në vend të goditjes dhe nuk ia del ta mbajë topin brenda vijave.

25' Faull në kufij të zonës për Partizanin, goditja e Da Silvas kthehet pas nga muri dhe me pas Telushi provon fluturmithi por topi prek vetëm rrjetën e sipërme.

18' Fantastik Arinaldo RRAPAJ, kalon këdo që i del përpara dhe i jep avantazhin Partizanit.

17' Rexhepi bën mrekullinë, shpëton Partizanin nga pësimi i golit.

14' Da Silva tenton golin, por topi shkon ngjiture me shtyllën.

7' Kombinime të mira mes Mba, Da Silva dhe Rrapaj, vlonjati futet në zonë por gjuajtja e tij bllokohet bukur nga Abazaj.

2' Krosim kërcënues i Rrapajt nga krahu i majtë, topi merr një trajektore të rrezikshme por Teqja arrin të grushtojë.

1' Fillon ndeshja, ekipet në kërkim të fitores.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga