Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Partizan dominues në 'Air Albania', por BATE Borisov 'i vjedh' një barazim

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Partizan dominues në 'Air Albania', por BATE Borisov

Partizani 1-1 BATE Borisov

UEFA Champions League

Kualifikuese R1: Ndeshja e parë

Stadiumi: Air Albania

Arbitër: Nathan Verboomen (Hollandez)

Formacionet Zyrtare:

Partizani (4-3-3): Qirko; Hadroj, Sota, Sembene, Atanaskoski; Mehmeti, Murataj, Rrapaj; Cara, Mba, Da Silva. Trajner: Zoran Zekic

BATE Borisov (4-3-3): Kudravets; Nechaev, Khadarkevich, Bane, Jimoh; Gromyko, Bocherov, Grechikho; Malkevich, Antilevski, Kontsevoj. Trajner: Kirill Alshevsky

Komenti minutë pas minute:

90+3' Përfundon ndeshja.

75' Nuk u beson syve Murataj, shtylla i mohon festën e golit.

66' Shpërthen festa në kryeqytet, Partizani rikthen baraspeshën me Tedi Carën.

62' Cara depërton bukur brenda zonës por bllokohet në fund nga mbrojtja bjelloruse.

58'

46' Nis pjesa e dytë.

45+3' Mbyllet pjesa e parë.

40' Rrapaj provon sërish nga distanca por topi shkon drejt duarve të portierit.

28' Mba tund rrjetën e jashtme, Partizani shumë pranë golit.

23' Mba lëviz bukur brenda zonës, i bën hapsirë vetesh dhe godet rrezikshëm por sfera shkon pak mbi traversë.

19' Tjetër rast i artë i Partizanit, kapiteni Murataj lëshon një 'predhë' nga distanca që përfundon ngjitur me shtyllën.

17' Rrezikon BATE, Kontsevoj futet brenda zonës dhe godet shumë diagonal me topin që kalon pasqyrën e portës.

15' Rrapaj provon nga distanca e largët por gabon në shënjestër.

12' Murataj tenton të fusë një top para portës për Carën por portieri shpëton sërish bjellorusët.

5' Kundërsulm befasues i Partizanit, Arinaldo Rrpaja vrapon i vetëm drejt portës por portieri kundërshtar arrin i pari te topi.

4' Krosim i BATE nga goditja standarte, harkim i lartë në zonë por largojnë në dy kohë mbrojtësit e kuq.

1' Fillon ndeshja në "Air Albania".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga