Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Milan i 'çmendur' ringjall shpresën, Leao e Giroud përmbysin PSG në 'San Siro', Haaland i 'frikshëm', eliminohet Muja (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Milan i 'çmendur' ringjall shpresën, Leao e Giroud

CHAMPIONS LEAGUE

Faza e Grupeve: Java 4

Përfundojnë edhe 6 ndeshjet e mbrëmjes me një natë spektakolare Championsi. Supersfida Milan – PSG dhuroi emocionet e garantuara që para startit me kuqezinjtë që përmbysin ëmendurisht francezët dhe ringjallin shpresat për kalimin e grupit.

Parizienët kaluan të parët në avantazh me ish-interistin Milan Skriniar, por festa e mbrojtësit do të zgjaste pak pasi Rafael Leao do të rikthente baraspeshën me një supergol me roveshatë vetëm 3 minuta më vonë. Olivier Giroud ishte ai që ndezi flakë stadiumin teksa shënoi një tjetër gol të bukur me kokë në fillimin e pjesës së dytë duke e çuar rezultatin në 2-1, rezultat i cili u mbrojt deri në fund, por mund të thellohej akoma më shumë me rastet e shpërdoruara nga ‘Djalli’.

Manchester City bën detyrën teksa mposht pastër 3-0 Young Boys, me Erling Haaland i cili shënon dopietë ndërsa Foden ishte autori tjetër. Lazio e Hysajt merr një fitore minimale ndaj Feyenoord ndërsa Arbnor Muja me Antverp eliminohet nga grupet pas humbjes me Porton.

Atletico Madrid nuk përmbahet teksa çmonton me rezultat tenistik 6-0 Celtic ndërsa Leipzig mposht 2-1 serbët e Crvena Zvezda në Beograd.

Rezultatet dhe Golat:

Milan 2–1 PSG

Milan (4-3-3): Maignan; Calabria, Tomori, Thiaw, Théo; Loftus-Cheek, Musah, Reijnders; Pulisic, Giroud, Leao. Trajner: S. Pioli

PSG (4-3-3): Donnarumma; Hakimi, Skriniar, Marquinhos, Lucas; Zaire-Emery, Ugarte, Vitinha; Dembélé, Kolo Muani, Mbappé. Trajner: L. Enrique

Manchester City 3–0 Young Boys

Man City (3-2-4-1): Ederson; Walker, Dias, Gvardiol; Stones, Lewis; Foden, Nunes, Kovacic Grealish; Haaland. Trajner: P. Guardiola

Young Boys (3-5-2): Racioppi; Amenda, Camara, Benito; Janko, Niasse, Lauper, Ugrinic, Garcia; Elia, Itten. Trajneri: R. Wicky

Lazio 1–0 Feyenoord

Lazio (4-3-3): Provedel; Lazzari, Patric, Romagnoli, HYSAJ; Kamada, Vecino, Luis Alberto; Felipe Anderson, Immobile, Zaccagni. Trajner: M. Sarri.

Feyenoord (4-3-3): Bijlow; Nieuwkoop, Geertruida, Hancko, Hartman; Timber, Zerrouki, Wieffer; Stengs, Gimenez, Paixao. Trajner: A. Slot

Porto 2–0 Antwerp

Atletico Madrid 6–0 Celtic

Crvena Zvezda 1–2 Leipzig

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga