Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ “Me kupat e tua u rritëm, trofet nuk na hyjnë më në sy”, kënga e re e Fanatics, dashuri klubit para derbit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ “Me kupat e tua u rritëm, trofet nuk na hyjnë më

Kur jemi ende një javë përpara derbit midis Tiranës dhe Partizanit që luhet të mërkurën e 17 majit, në orën 18:30, tifozët kanë filluar ta ndjejnë më shumë se kurrë këtë ndeshje e cila mund të vendos fatet e titullit kampion.

Kanë qenë tifogrupi i Tiranës, Tirona Fanatics që i ka shprehur dashuri klubit të zemrës teksa kanë publikuar këngën e tyre të re e cila titullohet “Në rrugët e lagjes time”.

Interesant një fragment nga kënga ku thuhet: “Me kupat e tua u rritëm, trofet nuk na hyjnë më në sy”. Një “mburrje” kjo nga tifozët të cilët janë mësuar me fitimin e trofeve duke u bërë diçka “rutinë”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga