Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Liverpool për turp, Manchester United “fluturon” me dyshen Bruno – Rashford. Mbyllen pesë ndeshje në Premier League (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Liverpool për turp, Manchester United “fluturon” me

Janë mbyllur pesë ndeshjet e orës 15:00 në Premier League me disa rezultate surprizuese. Liverpool pësoi një tjetër humbje turpëruese teksa u mposht 3-0 nga Wolves dhe shkon kështu në 4 ndeshje pa fitore ku ka marrë vetëm një pikë.

Bruno Fernandes dhe Marcus Rashford bëjnë të fluturojë Manchester United me dyshen që i dhanë fitoren Djajve përballë Crystal Palace. Ekipi i Ten Hag ngjitet përkoësisht në vendin e tretë duke hedhur një hap shumë të madh në garën për zonën Champions.

Në ndeshjet e tjera, Aston Villa u mposht në shtëpi 2-4 nga Leicester, Brentford mposhti pastër 3-0 Southampton ndërsa Brighton i mjaftoi një gol i Mitom për të marrë tre pikë.

Manchester United 2-1 Crystal Palace

Bruno Fernandes 7’ p, Rashford 63' / Schlupp 77'

Wolves 3-0 Liverpool

Matip 5’ ag, Dawson 12’, Neves 71'

Ndeshjet e tjera:

Aston Villa 2-4 Leicester

Brentford 3-0 Southampton

Brighton 1-0 Bournemouth

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga