Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Kukësi bën surprizën e madhe, eliminon Partizanin me penallti dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kukësi bën surprizën e madhe, eliminon Partizanin me

Partizani 0-1 Kukësi (3-5)

(Hasaj 21')

Kupa e Shqipërisë

Çerekfinale, sfida e kthimit

Stadiumi: Arena e Demave

Arbitër: Laver Alla

Formacionet zyrtare:

Partizani (4-3-3): Qirko; Hadroj, Sota, Preka, Buxhelaj; Murataj, Maguette, Mehmeti; Taipi, Cara, Mba. Trajner: Orges Shehi

Kukësi (4-3-3): Tafas; Reçi, Lala, Zhongo, Selita; Lleshi, Mingo, Hasaj; Salami, Beshiraj, Solodovnikov. Trajner: Bledar Devolli

Komenti minutë pas minute:

PENALLTITË - VIDEO

120+1' Përfundojnë edhe shtesat, ekipet i drejtohen penalltive.

106’ Nis pjesa e dytë shtesë.

105′ Mbyllet shtesa e parë. 

92’ Pas një goditje këndi, Tafas devijon një gjuajtje me kokë të futbollistëve të Partizanit dhe më pas sfera prek pjesën e sipërme të traversës e del jashtë.  (VIDEO)

90+7' Përfundon koha e rregullt. Ndeshja drejt shtesave.

87' Shpëton sërish Kukësi, topi i mbetur para porte largohet nga mbrojtja në momentin e fundit. (VIDEO)

82' Mba pranë golit, sulmuesi gjendet i vetëm në zonë dhe godet me të majtën, por topi shkon mbi portë. (VIDEO)

69' Fantastic Angelos Tafas, pret gjuajtjen e Mba dhe shpëton Kukësin. (VIDEO)

65' Kuksianët duan 11-metërsh pas pengimit të Salamit, por arbitri vijon i qetë lojën (VIDEO)

57' Beshiraj fut në presion Buxhelajn i cili humbet topin. Përfiton Salami që godet në portë, por Qikro ndal gjuajtjen. (VIDEO)

48' Taipi gjuan nga faulli, ropi shkon ngjitur me shtyllën.

46' Nis pjesa e dytë.

45+5' Mbyllet pjesa e parë.

43' Salami driblon për të disatën herë Buxhelajn dhe vertikalizon për Beshirajn te pika e penalltisës, por Qirko kap topin në momentin e fundit. (VIDEO)

34' Tedi Cara gjuan brenda zonës, por Tafas bllokon topin. (VIDEO)

31' Tedi Cara tenton driblimin dhe goditjen brenda zonës, por bllokohet nga Reçi.

21' Një supergol shtang Partizanin, Françesko Hasaj kalon Kukësin në avantazh (VIDEO)

16' Mba nxjerr Mehmetin të vetëm. Mesfushori godet, por pret Tafas. (VIDEO)

4' Pretendojnë për penallti kuksianët, por gjyqtari vijon lojën. (VIDEO)

1' Fillon ndeshja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga