Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Kristjan Asllani ‘snajper’, asist “alla-Modric” për Lautaro Martinez

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kristjan Asllani ‘snajper’, asist “alla-Modric”

Kristjan Asllani e nisi si titullar ndeshjen mes Lecce dhe Inter. Mesfushori shqiptar di si të kthehet në protagonist teksa ka arritur të asistojë menjëherë në minutën e 15-të të sfidës.

Një super vertikalizim për bomberin Lautaro Martinez i cili bën detyrën para portierit duke e dërguar topin në rrjetë.

Asllani regjistron asistin e 2-të në këtë sezon të Serie A në 13 ndeshje të luajtura. Sa herë i jepet shansi, ai e vlerëson në maksimum duke treguar se meriton shumë më shumë minuta nga trajneri Inzaghi.

Asisti→ VIDEO

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga