Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Korabi "shtang" Lushnjën në fund, Bylis merr 3 pikësh të "artë" (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Korabi "shtang" Lushnjën në fund, Bylis merr 3

Janë mbyllur 5 ndeshjet e para të javës së 23-të të Kategorisë së Parë. Ndeshje majft interesante, ku kishte edhe rezultate surprizuese.

Korabi mposht Lushnjën me rezultatin 2-1 në Peshkopi. Golat për Korabin u shënuan nga Çema në minutën e 26’ dhe Kasalla në fundin e ndeshjes në minutën e 95’. Ndërsa golin e vetëm për Lushnjën e shënoi Olola në të 48-ën.

Në krahun tjetër, Apolonia fitoi pastër 2-0 përballë Kastriotit me golat e shënuar nga Umejiego dhe Bejzade. Ndërsa Bylis mposhti 2-1 Tomorin.

Në ndeshjet e tjera, Flamurtari u mposht në mënyrë surprizuese 0-1 nga Burreli, ndërsa Vora fitoi pastër 3-0 përballë Besës së Kavajës.

Korabi 2-1 Lushnja (Çema 26', Kasalla 90+5' / Olola 48')

KORABI: Qyrani, Paplekaj, Kryemadhi, Mziu, H.Marku, T.Marku, Kasalla, Lila, Cema, Geci, Lilak.

LUSHNJA: Haremi, Kasmollari, Ruco, Arapi, Preknicaj, Sulovari, Magani, Leroux, Ibrahim Olola, Islami, Dragoj.

Rastet e ndeshjes:

90+5' GOOOOL! Kasalla shënon të dytin për Korabin. (VIDEO)

86' Sulovari ndëshkohet me karton të kuq, Lushnja me 10 lojtarë. (VIDEO)

48' GOOOOL! Ololo rikthen baraspeshën. (VIDEO)

25' GOOOOL! Korabi kalon në avantazh. (VIDEO)

1' Starton sfida.

Apolonia 2-0 Kastrioti (Umejiego 28', Bejzade 38')

APOLONIA: Harizaj, Topi, Asllanaj, Yasin, Shanaj, Trifoni, Hebeja, Bejzade, Ndubuisi Franis, Maksuti, Umejiego.

KASTRIOTI: Malaj, Neziri, Mehmeti, Arapi, Hodo, Kodra, Kapllani, Kuka, Zuna, Cela, Joao Quinonez.

Rastet e ndeshjes:

38' EUROGOL nga Bejzade, Apolonia dyfishon shifrat ndaj Kastriotit. (VIDEO)

28' Mbrojtja e Kastriotit në "gjumë", Apolonia shënon golin e avantazhit. (VIDEO)

1' Starton sfida.

Bylis 2-1 Tomori (Ruçi 17', Kibe 64' / Hysolli 40')

Flamurtari 0-1 Burreli (Ferruku 49')

Vora 3-0 Besa (Prengaj 47', Raboshta 49', Qardaku 64')

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga