Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Juventus dhe Atalanta dhurojnë spektakël, 6 gola për 1 pikë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Juventus dhe Atalanta dhurojnë spektakël, 6 gola për 1

Juventus 3-3 Atalanta

(Di Maria 25' p, Milik 35', Danilo 65'/ Lookman 5', 53', Maehle 46')

Serie A

Java 18

Stadiumi: Allianz

Formacionet Zyrtare:

JUVENTUS (3-5-2): Szczesny; Danilo, Bremer, Alex Sandro; McKennie, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostic; Di Maria, Milik. Trajner: Massimiliano Allegri.

ATALANTA (3-4-3): Musso; Toloi, Palomino, Scalvini; Hateboer, De Roon, Ederson, Maehle; Lookman, Hojlund, Boga. Trajner: Gian Piero Gasperini

Golat e ndeshjes:

65' E pabesueshme, barazon Juventus, shenon Danilo

53' Ndeshje e cmendur, Atalanta permbys rezultatin

46' Nis me gol pjesa e dyte, Atalanta rikthen baraspeshen

35' Permbyset sfida, Juventusi henon te dytin me Milik

25' Penallti per Juvebtus, Di Maria barazon shifrat

5' Shenon Atalanta, gafe e Szczesny

1' Fillon sfida

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga