Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Interi i jep humbjen e parë Napolit, Dzeko lider i zikaltërve

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Interi i jep humbjen e parë Napolit, Dzeko lider i zikaltërve

Inter 1-0 Napoli

(Dzeko 56')

Serie A

Java 16

Stadiumi: San Siro

Gjyqtar: Simone Sozza

Formacionet Zyrtare:

Inter (3-5-2): Onana: Skriniar, Acerbi, Bastoni; Darmian, Barrella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Lukaku, Dzeko. Trajner: Simone Inzaghi

Napoli (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Olivera; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia. Trajner: Luciano Spalletti

Komenti minutë pas minute:

90+4' Perfundon sfida, Interi merr tre pike te arta

90' Napoli tremb Interin, sa prane golit miqte, Onana kthehet ne hero

61′ Goditja e Kvaratskhelias nga një pozicion i prirët ndalet në rrjetën e jashtme.

56' Me ne fund vjen goli, Edin Dzeko tund rrjeten

52′ Osimhen merr një top mjaft të mirë në zonë, por nigeriani nuk arrin dot të godasë.

46' Nis pjesa e dyte

45' Mbyllet pjesa e pare

41' Tjeter rast i humbur nga Inter, Lukaku gabon perballe portierit

26' Duart ne koke te Interi, tjeter rast i falur, Darmian shperdoron asistin e Dzeko perpara portes

23′ Osimhen kërkon të kalojë Acerbin, por ky i fundit e prek me dorë dhe gjyqtari akordon faull për Napolin.

4' E nis ne sulm Interi, krosim i bukur i Lukakut ne zone por Dimarco gabon rende pak metra larg portes

1' Starton supersfida, ekipet ne kerkim te fitores

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga