Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Goli i polemikave mjafton për Juventusin, "Zonja e Vjetër" mposht Interin në derbin e Italisë dhe afrohet 7 pikë me zonën Champions

Shkruar nga NEWSPORT

Inter 0-1 Juventus

Serie A

Java 27

Stadiumi: San Siro

Formacionet Zyrtare:

Inter (3-5-2): Onana; Darmian, De Vrij, Acerbi; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Dimarco; Lukaku, Lautaro. Trajner: Simone Inzaghi

Juventus (3-5-2): Szczesny; Gatti, Bremer, Danilo; De Sciglio, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostic; Soulé, Vlahovic. Trajner: Massimiliano Allegri.

Rastet e ndeshjes:

90+5' Mbyllet ndeshja.

86′ Kërcënon Interi në këto minuta me Mkhitaryan që lëshoi një të djathtë potente, por topi shkoi jashtë kuadratit.

79′ Dy zëvendësime te Interi, largohet Lukaku dhe Darmian në fushë Dzeko dhe Correa.

78′ Sa pranë golit të dytë Juventusi, vendimtar devijimi i Onanës, që i “djeg” shansin e artë Lokatelit.

77′ Shpëton për mrekulli edhe porta e Interit, topi shkon ngjitur me shtyllën, pas kundërsulmit të Juventusit.

76′ Gatti bën shpëtimtarin, duke larguar një top shumë pranë vijës fatale.

75′ Tjetër zëvendësim te Juventusi, largohet De Sciglio, vendin e tij e merr Cuadrado.

72′ Rabiot ndëshkohet me karton të verdhë dhe humbet ndeshjen e radhës.

67′ Zëvendësim te Juventus, largohet Soule, vendin e tij e merr Chiesa.

63′ Dy zëvendësime te Interi, largohet Barella dhe Dimarco, në fushë D'Ambrosio dhe Mkhitaryan.

60′ Tjetër tentativë në kuadrat e Juventusit, kësaj here provoi Lokateli me një gjuajtje qendrore, por u ndal nga Onana.

58′ Kundërpërgjigjet Juvja me Vlahovic që provon me një gjuajtje, por ndalet nga Onana.

57′ Calhanoglu sfumon një mundësi të mirë, mesfushori turk futet bukur brenda zonës, por nuk stopon siç duhet topin.

48′ Pranë golit Interi, me Brozovic, që nuk koordinohet siç duhet me të djathtën brenda zonës, duke e dërguar sferën jashtë kuadratit.

46' Nis pjesa e dytë.

45+5' Mbyllet pjesa e pare.

40′ Mundësi ideale për Juventusin për të gjetur golin e dytë, por as Vlahoviç as Kostiç nuk përfitojnë brenda zonës.

23' Zikalterit pretendojne per faull ne fillim te aksionit te golit, Rabiot prek topin me krah.

23' Festë bardhezi në "San Siro", Juventus kalon në avantazh me Kostic

2' Barella godet nga distanca por grushton Szczesny.

1' Fillon supersfida në San Siro, Interi dhe Juventus në fushë vetëm për fitore.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga