Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Elbasani “shuplakë” Besës dhe merr kreun e renditjes, Harizaj shpëton Apoloninë në fund (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Elbasani “shuplakë” Besës dhe merr kreun e

Janë mbyllur 6 ndeshjet e vlefshme për javën e 24-të të Kategorisë së Parë. Elbasani fitoi me rezultatin 0-5 në transfertë përballë Besës dhe duke përfituar nga humbja 3-1 e Bylisit ndaj Luzit, verdheblutë marrin kreun e renditjes. Në krahun tjetër, Lushnja dhe Apolonia ndanë nga 1 pikë, duke barazuar 1-1 në ndeshjen e zhvilluar në “Roza Haxhiu”. Në ndeshjet e tjera, Korabi fitoi 2-1 përballë Tomorit, ndërsa Flamurtari triumfoi 2-0 në transfertën kundër Kastriotit. Burreli fitoi në ndeshjen përballë Vorës me rezultatin 2-1.

LUSHNJA 1-1 APOLONIA ( Ndubuisi A.G 72' / Trifoni 55')

Lushnja: Haremi, Kasmollari, Ruço, Preknicaj, Canka, Tabaku, Kananaj, Lëru, Ibrahim, Dragoj, Xherrison. Trajner: Gugash Magani

Apolonia: Harizaj, Topi, Asllanaj, Rajab, Shanaj, Trifoni, Hebeja, Bejzade, Ndubuisi, Maksuti, Antoni. Trajner: Artan Mërgjyshi

Rastet e ndeshjes:

90+5' Leroux humb penalltinë, Harizaj kryen super pritje. (VIDEO)

72' Ndubuisi shënon autogol, Lushnja barazon shifrat. (VIDEO)

55' Trifoni kalon Apoloninë në avantazh. (VIDEO)

52' Lushnja pranë golit, Apoloninë e shpëton... shtylla. (VIDEO)

1' Starton sfida.

BURRELI 2-1 VORA (Dulaj 6', Dikson 45' / Raboshta 33')

Burreli: Dani, Dikson, Dedgjonaj, Kastrati, Farruku, Stana, Hoti, Dulaj, Zani, Fetaj, Koleci. Trajner: Klevis Hima

Vora: Jata, Tabaku, Prengaj, Raboshta, Gaio, Dalipi, Imami, Ntephe, Sefa, Meta, Qardaku. Trajner: Klodian Arbëri

Rastet e ndeshjes:

45' Dikson rikthen Burrelin te avantazhi. (VIDEO)

33' Raboshta barazon shifrat. (VIDEO)

6' Dulaj kalon Burrelin në avantazh. (VIDEO)

1' Starton sfida.

BESA 0-5 ELBASANI (Hoxhaj 4', Greca 23', 36', Hasani 54', Leo Melo 70')

Besa: Ahmetaj, Perja, Bali, Ncube, Emini, Mezani, Balla, Ba, Alphuseini, Nurja, Ramilli. Trajner: Lorenc Pashja

Elbasani: Totoshi, Pere, Karakaçi, Greca, Salomao, Hasani, Telushi, A.Kasa, Hoxhaj, Hila, Fernandes. Trajner: Nevil Dede

LUZI 3-1 BYLIS (Maçolli (A.G) 19′, Veriu 22′, Treni 53' / Ruçi 26')

Luzi 2008: Mati, Xhika, Laho, Gjinaj, Itodo, Treni, Çuçka, Balla, Zaimaj, Hidri, Veriu. Trajner: Gëzim Bushi

Bylis: Beqaj, Trumçi, Krasniqi, Souza, Maçolli, Kamara, Ruçi, Kasaj, Peralta, Abazaj, Xheferson. Trajner: Arjan Bellai

KORABI 2-1 TOMORI (Lila 49', Shehu 90+7' / Oshafi 23')

Korabi: Qyrani, Paplekaj, Kryemadhi, Mziu, H.Marku, T.Marku, Kasalla, Lila, Çema, Geci, Lilaj. Trajner: Shpend Kumbarçe

Tomori: Mesiti, Vrapi, Xheferson, Baruti, Hysolli, Lala, Oshafi, Gjoni, Kumani, Pasmaçiu, Obando. Trajner: Febron Ziu

KASTRIOTI 0-2 FLAMURTARI (Vucaj 46', Souza de Oliveira 90+6')

Kastrioti: Kiri, Neziri, Mehmeti, Arapi, Kodra, Doseh, Kapllani, Kuka, Musaj, Zhivanaj, Çela. Trajner: Ramadan Ndreu

Flamurtari: Teqja, Diamanti, Latorre, Oliveira, Frashëri, Vucaj, Vitija, Sidibe, Kriviçiç, Batha, Gustavo. Trajner: Lejdi Liçaj

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga