Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Egnatia rrezikon, por del me 3 pikë nga Durrësi. Dinamo City merr humbjen e dytë rradhazi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Egnatia rrezikon, por del me 3 pikë nga Durrësi. Dinamo City

Dinamo City 1-2 Egnatia

Superiore: Java 17

Stadiumi: Niko Dovana

Arbitër: Kreshnik Barjamaj

Formacionet zyrtare:

Dinamo (4-3-1-2): Sali; Mesa, Hoxha, Behiratche, Lorran; Smaçi, Goudiaby, Lorran, Allmuça, Zabërgja. Denisson. Trajner: Dritan Mehmeti

Egnatia (4-3-3): Sherri; Fangaj, Janku, Malota, Musta; Zejnullai, Aleksi, Fernando; Spahiu, Paulauskas, Isgandarli. Trajner: Edlir Tetova

Komenti minutë pas minute:

90+6' Përfundon ndeshja.

90' Pranë golit Dinamo, krosim vertikal drejt portës, por Vila nuk arrin të devijojë topin drejt rrjetës.

80' Egnatia rigjen avantazhin, Mëllugja asiston për Isgandarli i cili dërgon topin në  rrjetë. (VIDEO)

71' Zejnullai dhe Isgandarli kërcënojnë Dinamon, gjuajta e këtij të fundit përfundon mbi traversë.

69' Egnatia kërkon avantazhin, Musta kroson në zonë, por Behiratche largon topin.

67' Dinamo shtang Egnatian, Zabërgja barazon me një supergol. (VIDEO)

45+2' Mbyllet pjesa e parë.

42' Egnatia shënon të dytin, por VAR 'shpëton' Dinamon kësaj rradhe. (VIDEO)

37' Musta pranë golit, por Sali bën mrekullinë dhe shpëton Dinamon. (VIDEO)

30' Iluzion goli në 'Niko Dovana', centimetrat ndajnë Egnatian nga festa e dytë. (VIDEO)

22' Kundërsulm i rrogozhinasve, Isgandarli pason për Fernandon në zonë i cili shtron një top për Paulaskas, por Behiratche pastron zonën.

17' GOL! Egnatia kalon në avantazh me Zejnullain. (VIDEO)

1' Fillon ndeshja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga