Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Dinamo 'zhyt' Partizanin dhe fiton derbin pas 15 vitesh, të kuqtë 1 fitore në 12 ndeshje

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Dinamo 'zhyt' Partizanin dhe fiton derbin pas 15 vitesh,

Dinamo City 2-1 Partizani (Kaçorri 56', Vila 87' / Mba 10')

Superiore: Java 23

Stadiumi: Niko Dovana

Arbitër: Kreshnik Cjapi

Formacionet zyrtare:

Dinamo (4-2-3-1): Sali; Marku, Hoxha, Behiratche, Lorran; Andoni, Goudiaby; Zabërgja, Denisson, Vila; Kaçorri. Trajner: Dritan Mehmeti

Partizani (4-4-2): Hoxha; Hadroj, Sota, Sembene, Atanaskoski; Taipi, Murataj, Rrapaj, Cara; Skuka, Mba. Trajner: Orges Shehi

Komenti minutë pas minute:

90+9' Përfundon ndeshja.

87' Lorenco Vila përmbys Partizanin, por 'deliri' për golin i kushton kartonin e kuq. (VIDEO)

83' Taipi provon goditjen diagonale, por i pasaktë në shënjestër.

63’ Faull i Atanatskoskit ndaj Markut, blutë kërkojnë kartonin tjetër të verdhë për mbrojtësin. (VIDEO)

56' Rikthehet baraspesha në Durrës, Marku dhe Kaçorri gjunjëzojnë Hoxhën (VIDEO)

46' Nis pjesa e dytë.

45+3' Mbyllet pjesa e parë.

39’ Harkim nga e djathta gjen Vilën në shtyllën e dytë, por sulmuesi nuk kontrollon siç duhet dhe sfera shkon në duart e Hoxhës.

34’ Një goditje dënimi harkohet në zonën e dinamovitëve, Sota nuk ia del të devijojë para portës me sferën që përfundon jashtë.

26' Penallti në lëvizje për Denisson, braziliani godet por Hoxha bën mrekullinë. (VIDEO)

23' VAR anullon golin e Carës. Mba shkakton faull te Zabërgja në nisje të aksionit. (VIDEO)

10' Festë e kuqe në 'Niko Dovana', Mba kalon në avantazh Partizanin (VIDEO)

5' Shkëndijat e para të ndeshjes, Hoxha pret goditjen e Vilës. (VIDEO)

3' Menjëherë kundërsulm i Partizanit, një top i mirë del për Mban, por goditja e tij pritet nga Sali.

3' Krosim nga Marku dhe me kokë godet Hoxha, por qendrore për Hoxhën.

1' Fillon ndeshja në Durrës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga