Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Berat Gjimshiti lë fushën i dëmtuar, kapiteni i Kombëtares del duke çaluar

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Berat Gjimshiti lë fushën i dëmtuar, kapiteni i

Berat Gjimshiti është detyruar të largohet nga fusha e lojës i dëmtuar  në minutën e 19’ të ndeshjes mes Torinos dhe Atalantës. Sfidë kjo e vlefshme për javën e 14 në Seria A.

Nuk dihet sa serioz është shkalla e këtij dëmtimi, që ka pësuar kapiteni i Kombëtares. Torino gjeti rrugën e rrjetës fill pas largimit të Gjimshitit. Ishte Duvan Zapata në minutën e 23’ që shënoi për avantazhin 1 me 0.

Kujtojmë se Gjimshiti është pikë kyçe në mbrojtjen e Atalantës. Tashmë mbetet për t’u parë vetëm shkalla e dëmtimit të tij.

Momenti i zëvendësimit të Berat Gjimshitit. (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga