Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Verstapen shkëlqen në Australi, lë pas Hamilton dhe Alonson

Shkruar nga NEWSPORT
Verstapen shkëlqen në Australi, lë pas Hamilton dhe Alonson

Maks Verstapen ka shkëlqyer sot në Formula 1 duke fituar garën e tretë e sezonit, në Çmimin e Madh të Australisë. Një triumf i jashtëzakonshëm në një pistë ku nuk mungoi as kaosi.

Megjithatë piloti i Red Bull arriti të tregonte edhe një herë forcën e tij në këtë sport duke lënë pas Leëis Hamilton dhe Fernando Alonson. Leclerc u përplas që në fillimin e garës duke i dhënë fund në këtë mënyrë me makinën e tij Ferrari. Më poshtë njihuni me renditjen e pilotëve në këtë Çmim të Madh të Australisë.

1) Max Verstappen, Red Bull

2) Lewis Hamilton, Mercedes

3) Fernando Alonso, Aston Martin

4) Lance Stroll, Aston Martin

5) Sergio Perez, Red Bull

6) Lando Norris, McLaren

7) Nico Hulkenberg, Haas

8) Oscar Piastri, McLaren

9) Zhou Guanyu, Alfa Romeo

10) Yuki Tsunoda, AlphaTaur

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga