Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Jo vetëm largime, Dinamo “blindon” portën për sezonin e ardhshëm

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm largime, Dinamo “blindon” portën për sezonin
Dinamo

Edmir Sali do të vazhdojë si portier i Dinamos dhe për të paktën 1 sezon. 26-vjeçari ka rinovuar me dinamovitët, që po ndërtojnë skuadrën për sezonin e ri.

Largimet janë të shumta, ku Newsport.al ka përcjellur atë të Markut, Behiratche, Rexhepit, Patrik Bardhit dhe Denisson. Portieri Sali spikati me Dinamon nga java e 10-të e Superiores, kur fitoi vendin e titullarit.

Kujtojmë se klubi dinamovit pagoi te Kastrioti për kartonin e tij 1 vit më parë. Dritan Mehmeti vendosi me stafin e tij, që t’i besojë katërkëndëshin me ekipin e ri që po merr jetë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga