Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

2 klube me peshë si kërcënim për Laçin, kurbinasit ndjejnë rrezikun e rënies nga Superiorja

Shkruar nga NEWSPORT
2 klube me peshë si kërcënim për Laçin, kurbinasit
 

Flamurtari dhe Apolonia janë dy skuadrat që u kualifikuan në finalen e Play-Off të Kategorisë së Parë. Vlonjatët ia dolën të eleminojnë Korabin, ndërsa fierakët triumfuan përballë Vorës.

Si Flamurtari dhe Apolonia janë me emër në futbollin shqiptar. Fitorja në finalen e “Play-Off” të çon në sfidën kundër Laçit.

Kështu kurbinasit mund të ndihen të rrezikuar. Pas një sezoni të vështirë, shpresa për të mos rënë nga kategoria ka mbetur në “Play-Out”.  

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga