Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Turqit të “dashuruar” me shqiptarët, skuadra që eleminoi Tiranën nga Conference synon titullarin e kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT
Turqit të “dashuruar” me shqiptarët, skuadra që

Duket se kolonia e lojtarëve shqiptar në Superligën Turke do të shtohet. Skuadrat turke janë “dahsuruar” pas shqiptarëve dhe ekipi më i fundit që i shtohet listës është Besiktas.

Kundërhstari i Tiranës në Conference League kërkon një qendërmbrojtës dhe për këtë arsye në radarin e drejtuesve ka rënë Berat Gjimshiti. Mbrojtësi i kombëtares është një titullar fiks te Atalanta.

Sipas mediave turke, besiktas është i gatshëm të kënaqë Gjimshitin financiarisht nëse , lojtari do të japë “OK” e tij për kalimin në Turqi. Mbetet të shihet nëse titullari i kombëtares do të pranojë një mundësitë të tillë apo jo, por Gasperini nga ana tjetër vështitë të heqë dorë nga një lojtar kyç si shqiptari.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga