Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Tomori kërkon fitoren e katërt, Bashkia akordon premio për kokën e Korabit

Shkruar nga NEWSPORT
Tomori kërkon fitoren e katërt, Bashkia akordon premio për

Tomori do të sfidojë ditën e sotme në orën 13:00 Korabin në transfertë për javën e 12-të të Kategorisë së Parë. Beratasit kanë hedhur pas momentin negativ dhe vijnë pas tre fitoreve rradhazi që i kanë ngjitur në vendin e tetë me 14 pikë. Korabi nga ana tjetër u ndal javën e fundit në një barazim befasues me Burrelin dhe mbetet në vendin e pstë me 18 pikë.

Tre fitoret rradhazi nga ekipi i trajnerit Klodian Arbëri kanë bërë që Bashkia Berat t’i shpërblejë me premio e cila në rast fitore me dibranët do të dyfishohet. Një arsye më shumë për Tomorin që të kthehet me tre pikë në shtëpi.

Formacionet e Mundshme:

KORABI (4-3-3) – Mehidri; Lala, Paplekaj, Lilaj, Hoxhaj; Joti, Kasalla, Tabaku; V. Mziu, Keko, Dragaj. Trajner: Shpend Kumbarçe

TOMORI (4-4-2) – Boye; Marku, Hida, Shaqe, Kasmollari; Alinani, Çaço, Dobra, Kouame; Sharavolli, Evaristo. Trajner: Klodian Arbëri

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga