Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Tirana më e dobët e derbeve të fundit, lojtarë mesatar”, Shkëlqim MUÇA: Partizani fitoi me skemën

Shkruar nga NEWSPORT
“Tirana më e dobët e derbeve të fundit, lojtarë

Shkëlqim Muça, pjesë e panelit të përhershëm në “Rubrikën Sportive” nga moderatorja Hygerta Sako në RTSH Sport komentoi derbin mes Partizanit dhe Tiranës ku të kuqtë dolën fitues.

“Ishte Tirana më e dobët e këtyre derbeve të fundit, Partizani e meritoi fitoren, ishte më kërkuese, e vendosur më mirë në fushë. Tirana u kondicionua në vendosje nga kundërshtari, nuk mendoj se kishte një vendosje të mirë.

Tirana ishte në një ndeshje jo të mirë në të gjitha repartet. Aty ku ka qenë gjithmonë e fortë, në qendër të mbrojtjes, tregoi dobësi. Edhe në mesin e fushës mungoi agresiviteti. Me dy fashat mendoj se është me lojtarë mesatar.

Partizani më pëlqeu në vendosje, i mbulonte të gjitha hapësirat e fushës në të dy aspektet e lojës, këtë gjë duhet të kishte bërë edhe në Shkodër. Mesfusha ishte super me Rrapajn, Matondon dhe Muratajn, por edhe Hadroj në krahë ishte super.

Skema e të kuqve në këtë derbi ishte e duhura. Tek Tirana të tre mbrojtësin nuk e nxjerrin dot topin, kanë problem në organizim, sot bënë gabime amatore. Në momentin e golit të parë janë larg njëri tjetrit, kundërshtari që shënoi ishte i pambuluar”.-tha Muça.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga