Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Tirana dhe Partizani kampionat më vete, vendi i tretë i Superiores më pranë rënies se kreut

Shkruar nga NEWSPORT

Kategoria Superiore po hyndrejt një faze ku ekipet qartësohen për objetivat e tyre dhe gara për titullin, Europën dhe mbijetesën bëhet më e qartë. Në një kampionat me 10 ekipe, gara është shumë e ngushtë me ekipet që ndodhen shumë pranë njëri-tjetrit, të paktën deri në dy javët e fundit.

Gara e titullit tani është bërë një duel mes Tiranës e Partizanit të cilët kanë nga 44 pikë secila por të kuqtë janë më mirë në ndeshje direkte. Dy ekipet rivale duket se i futen një kampionati më vete pasi në vendin e tretë është Egnatia me 6 pikë më pak.

Për ta përforcuar më shumë këtë është fakti intersant se rrogozhinasit janë më pranë rënies nga Kategoria sesa vendit të parë. Laçi i zonës Play-Out ka 33 pikë, 5 më pak. Megjithatë, janë ende 30 pikë në lojë dhe ajo që na ka mësuar futbolli është se surprizat vijnë edhe në sekondën e fundit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga