Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Teuta - Tirana në “gjuhën” e STATISTIKAVE , durrsakët dhe bardheblutë duan fitoren në çerekfinale

Shkruar nga NEWSPORT
Teuta - Tirana në “gjuhën” e STATISTIKAVE , durrsakët

Teuta dhe Tiranë është një nga sfidat e sotme që do të luhet në kuadër të çerekfinales së Kupës së Shqipërisë. Kjo përballje do të startojë në orën 17:00 në “Niko Dovana”, ku dy ekipet do të përplasin “brirët” për fitoren.

Një duel që do të jetë mjaft i luftuar duke marrë parasysh edhe përballjet e fundit direkte mes tyre. Në 10 ndeshjet e fundit kemi një barazi sa i takon fitoreve të dy ekipeve. Secila prej skuadrave ia kanë dalë të fitojë nga 3 përballje, teksa 4 të tjerat kanë përfunduar në barazim.

2 prej 10 sfidave janë luajtur në kuadër të Kupës së Shqipërisë, ku në njërën prej tyre ka fituar Tirana dhe tjera ka përfunduar në barazim. 15 gola kanë shënuar  kryeqytetasit në portën e “djemve të detit”, ndërsa këto të fundit e kanë dërguar topin në rrjetën e bardhebluve plot 10 herë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga