Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Të gjithë sy e veshë nga “Arena e Demave”, në kryeqytet luhet një supersfidë

Shkruar nga NEWSPORT
Të gjithë sy e veshë nga “Arena e Demave”, në

Ditën e sotme do të luhet sfida e fundit e javës së 12-të, teksa e gjithë vëmendja do të jetë te “Arena e Demave”. Në “Arenën e Demave” do të përplasin “brirët” Partizani dhe Vllaznia duke nisur që nga ora 18:00.

Demat janë skuadra e momentit në kampionat, pasi kanë arritur 5 fitore rresht dhe në shtëpinë e tyre tentojnë një tjetër 3 pikësh. Ndërkohë shkodranët pas barazimit me Erzenin do të udhëtojnë në kryeqytet vetëm për 3 pikët, pasi në të kundërt do të rrezikojnë shumë në klasifikim.

Gjithashtu  shkodranët do të tentojnë rikthimin te fitorja në kampionat pasi duan një vend në “Final – Four”. Aktualisht kuqeblutë mbajnë vendin e 7-të me 13 pikë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga