Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Të dielë dhe të hënë, java e 18-të e Kategorisë së Parë është “zjarr” (AXHENDA)

Shkruar nga NEWSPORT

Jo vetëm Superiorja, edhe Kategoria e Parë do të zbresë në fushë për të bërë llogaritë e javës së 18-të të kampionatit. Kjo javë do të luhet të dielë dhe të hënë. Takime dhe duele mjaft interesante janë në program dhe java e 18-të është vërtetë e “zjarrtë”.

Korabi do të presë Kastriotin ditën e dielë. Kjo përballje do të startojë në orën 13:30. Paralelisht do të luhet edhe sfida mes Luzit dhe Lushnjës, si dhe Tomorit dhe Apolonisë.

Ndërkohë të hënë do të luhen 3 takimet e tjera, po në orën 13:30. Elbasani udhëton në transfertë për t’u përballur me Burrelin, ndërsa Bylisi pret në shtëpi Vorën, teksa Flamurtari do të duelojë në shtëpi me Besën e Kavajës.

[caption id="attachment_720825" align="alignnone" width="671"]Ndeshjet e javes se 18-te te Kategorise se Pare Ndeshjet e javes se 18-te te Kategorise se Pare[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga