Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Superiorja vjen me një takim, Teuta nis sezonin ndaj skuadrës kryeqytetase

Shkruar nga NEWSPORT
Superiorja vjen me një takim, Teuta nis sezonin ndaj skuadrës

Dita e sotme ka rezervuar vetëm një sfidë. Teuta-Tirana është dueli i parashikuar. Kjo përballje do të luhet në “Niko Dovana” duke nisur që nga ora 19:00 dhe është i vlefshëm për javën e dytë të “Abissnet Superiore”.

Për durrsakët është sfida e parë e sezonit që do të luajnë, ndërsa do të synojnë ta nisin me këmbën e mbarë këtë kampionat. Gjithashtu Diego longo do të debutojë zyrtarisht në krye të stolit të “Djemve të Detit” dhe do të kërkojë 3 pikët e para.

Ndërkohë nga krahu tjetër, Tirana vjen pas fitores në derbi ndaj Dinamos një javë më parë dhe do të tentojë të marrë një tjetër 3-pikësh për të qenë në krye të klasifikimit. Orges Shehi do të ketë të gjithë lojtarët të gatshëm dhe ndaj durrsakëve do të luajë me 11-tëshen më të mirë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga