Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Superiorja është “zjarr”, skuadrat e kryeqytetit duel në distancë (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT
Superiorja është “zjarr”, skuadrat e kryeqytetit duel

Superiorja ditën e sotme është “zjarr”. Dy takime shumë të rëndësishme dhe mjaft të luftuara do të luhen në kuadër të javës së 3-të të kampionatit. Në fushë do të zbresin ekipet që mbajnë vendet e para në tabelën e klasifikimit.

Gjithçka do të nisë me duelin mes Tiranës dhe Skënderbeut , sfidë që starton në orën 15:00 dhe luhet në “Selman Stërmasi”. Bardheblutë pas barazimit me Teutën do të synojnë që të ndalin japin e Skënderbeut. Nga ana tjetër korçarët janë më të motivuar se kurrë për të marrë një tjetër 3 pikësh që do i bënte sërish lider të klasifikimit.

Ndërkohë në orën 18:00 do të jetë radha e skuadrës tjetër kryeqytetase për të zbritur në fushë dhe për të kërkuar 3 pikët. Partizani ka udhëtuar në Shkodër për të sfiduar Vllazninë në “Loro Boriçi”. Një tjetër duel që pritet të jetë i luftuar, pasi të dyja ekipet kanë pretendime të larta këtë sezon.

Shkodranët do të kërkojnë të rikthehen te fitorja në kampionat pas barazimit me Erzenin javën e dytë, ndërsa nga ana tjetër demat duan fitoren e dytë rresht në kampionat. Kujtojmë se të kuqtë kanë dhe një ndeshje më shumë për të luajtur, atë ndaj Teutës për llogaritë e javës së parë, e cila u shty pa afat për shkak të pjesmarrjes së tyre në Conference League.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga