Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Spanja me rotacione, Zvicra kërkon fitoren ndaj Izraelit, Modric përballë Turqisë (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
Spanja me rotacione, Zvicra kërkon fitoren ndaj Izraelit, Modric

Në orën 20:45 do të luhen disa takime të vlefshme për eleminatoret e Euro 2024. Spanja do të luajë një sfidë delikate në Glasgow përballë Skocisë. “La Roja” vjen pas një fitoreje 3-0 përballë Norvegjisë ku dy gola u shënuan nga debutuesi Joselu. Trajneri De La Fuente ka vendosur që sot t’i besojë sulmuesit formacionin nga minuta e parë.

Formacionet Zyrtare:

Skoci (5-4-1): Gunn; Hickey; Porteus; Hanley; Tierney; Robertson; McGinn; Mc Tominay; McGregor; Christie; Dykes. Trajner: Steve Clarke

Spanjë (4-2-3-1): Kepa; Porro; Garcia; Martinez; Gaya; Rodri; Merino; Pino; Ceballos; Oyarzabal; Joeslu. Trajner: Luis de la Fuente

Në grupin e Kosovës, Zvicra do të pres në shtëpi Israelin. Kombëtarja helvete vjen pas fitores së thellë ndaj Bjellorusisë në Serbi dhe do të kërkojë 3 pikëshin e rradhës ndaj israelitëve.

Formacionet Zyrtare:

Zvicra (4-2-3-1): Sommer; Ëidmer; Akanji; Elvedi; Rodriguez; Freuler; Xhaka; Zakaria; Amdouni; Itten. Trajner: Murat Yakin

Israel: (4-3-3): Glazer; Dasa; Shlomo; Vitor; Leidner; Jaber; Lavi; Peretz; Haziza; Baribo; Solomon. Trajner: Alon Hazan

Turqia do të ketë një përballje të zjarrtë kundër Kroacisë në Stamboll. Kroatët vijnë pas atij barazimi zhgënjyes ndeshjen e parë ndaj Uellsit në Zagreb dhe sot do të kërkojnë fitoren e parë.

Formacionet Zyrtare:

Turqia (4-3-3): Gunok; Celik; Soyuncu; Demiral; Kadioglu; Kokcu; Ozcan; Calhanoglu; Under; Unal; Akturoglu. Trajner: Stefan Kuntz

Kroacia (4-1-2-3): Livakovic; Stanisic; Sutalo; Gvardiol; Barisic; Vrozovic; Modric; Kovacic; Pasalic; Kramaric; Perisic. Trajner: Zlatko Dalic

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga