Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

SHORTI/ Partizani me fat, Tiranën s'e lë Besiktasi të gëzojë. Mësoni rivalët e 8-të ekipeve shqiptare në raundin e 3-të

Shkruar nga NEWSPORT

Ditën e sotme në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për turin e tretë të Conference League. Ekipet shqiptare mësuan kundërshtarët e tyre në rast se arrijnë të kualifikohen në nga turi i dytë.

Në garë kanë mbetur ende Partizani, Tirana, Gjilani, Drita, Ballkani, Dukagjini, Struga dhe Shkupi. UEFA gjithmon i paraprin këtyre raundeve duke shortuar kundërshtarët e mundshëm që në turin e dytë.

Fati i buzëqesh sërish Partizanit teksa nëse kalon andorianët e Atletic D'Escaldes do të përballet sërish me kundërshtarë të lehtë në letër si ekipi nga San Marino, Tre Penne ose letonezët e Valmeira. Tirana, nëse arrin të bëjë mrekullinë ndaj Besiktas, në turin tjetër do të gjejë fituesen e Zeljenicar - Neftci PFK.

Më poshtë mund të shihni të gjitha shortet e skuadrave shqiptare në Conference League.

LIVE në faqen zyrtare të UEFA-s:

KLIKO KËTU

Shorti i Partizani:

[caption id="attachment_701381" align="alignnone" width="457"]Shorti i raundit te 3-te kualifikues ne Conference League, ©UEFA Shorti i raundit te 3-te kualifikues ne Conference League, ©UEFA[/caption]

Shorti i Tiranës dhe Shkupit:

[caption id="attachment_701386" align="alignnone" width="460"]Shorti i raundit te 3-te kualifikues ne Conference League, ©UEFA Shorti i raundit te 3-te kualifikues ne Conference League, ©UEFA[/caption]

Shorti i Ballkanit dhe Strugës:

Shorti i Dritës:

Shorti i Dukagjinit:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga