Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Shkundni” votën tuaj, zgjidhni PERSONAZHIN E VITIT 2022!

Shkruar nga NEWSPORT
“Shkundni” votën tuaj, zgjidhni PERSONAZHIN E VITIT 2022!

Viti 2022 po “ul siparin” për t’i lënë vendin 2023-shit. Shumë personazhe që në një mënyrë ose tjetër kanë kontribuar në sportin shqiptar, janë përzgjedhur nga redaksia e Newsport.al për sondazhin e fundvitit. Nga presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka e deri te lojtarët e Superiores që shkëlqyen në këtë vit që po lëmë pas.

Balotazh i madh mes Redon Xhixhës dhe Xhulio Skukës apo Armando Brojës dhe Kristjan Asllanit. Megjithatë verdiktin për më të mirin do ta japin ndjekësit e Newsport.al. Trajneri Ilir Daja apo Orges Shehi që arriti titullin kampion me Tiranën, drejtori sportiv Igli Tare, më i miri shqiptar i gjithë kohërave në këtë pozicion.

Nuk mund të anashkalohej kampionia e Europës Luiza Gega që ngriti flamurin kuqezi mes Gjermanisë dhe Erkand Qerimaj, kampion Europe në këtë vit që po lëmë pas. Një vend të rëndësishëm zë edhe Zelimkhan Abakarov. Më poshtë ju do te keni mundësinë që të zgjidhni përmes votës suaj PERSONAZHIN E VITIT 2022!

[poll]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga