Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ritëm dhe 4 gola të shënuar, Ballkani i Ilir DAJËS ndalet nga Prishtina

Shkruar nga NEWSPORT
Ritëm dhe 4 gola të shënuar, Ballkani i Ilir DAJËS ndalet

Ballkani është ndalur sot në një barazim 2-2 nga skuadra e Prishtinës. Ekipi i Ilir Dajës arriti të shpëtojë nga humbja pasi sfida ishte 2-0 në favor të kryeqytetase. Pjesa e parë u mbyll pa gola dhe e dyta nisi me një marsh të fuqishëm.

Prishtina realizoi në minutën 51 me Pllanën dhe 7 minuta më vonë dyfishuan me Krasniqin. Daja bëri disa zëvëndësime të cilat sollën fryt në fundin e lojës. Gripshi barazoi në minutën e 80 dhe në minutën e 99-të i zakonshmi Rrahmani shënoi nga pika e bardhë e 11 metërshit golin e barazimit. Ky barazim e mban ekipin e Dajës në vendin e parë me 49 pikë. Ndërsa Prishtina është e katërta me 31 pikë.

Në takimin tjetër të kësaj dite Trepca dhe Malisheva barazuan pa gola 0-0.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga