Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

RENDITJA/ Thellohet kriza për Teutën, kreun ndahet mes Tiranës dhe Partizanit

Shkruar nga NEWSPORT

Abissnet Superiore ka mbyllur zyrtarisht javën e 12-të. Pushimet që sjell Kupa e Botës do t’i krijojë mundësinë ekipeve të rikthejnë lojtarët e dëmtuar dhe të qetësojnë situatën për një rikthim të vrullshëm. Renditja ka sjellë shumë ndryshime duke ngushtuar diferencat në krye të tabelës dhe Teuta e cila “zhytet”  në fundin e tabelës.

Fitorja e Partizanit ka barazuar në pikë me kryesuesit e Tiranës të cilat janë në kuotën e 22 pikëve. Erzeni vijon surprizat në këtë sezon, ku javë pas jave befason me rezultatet e arritura, gjë që e çon në vendin e 3-të me vetëm 2 pikë më pak se kryesuesit.

Në zonën e ftohtë të renditjes situata duket e tensionuar. Bylis dhe Kukësi janë në një distancë prej 4 pikësh me Teutën, ndërkohë që Laçi dhe Kastrioti ndodhen në pozita pak më komode.

RENDITJA:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga