Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

RENDITJA e CIES/ Qazim Laçi i jashtëzakonshëm, futbollisti i dytë më i miri në botë për…

Shkruar nga NEWSPORT
RENDITJA e CIES/ Qazim Laçi i jashtëzakonshëm, futbollisti i
Qazim Laçi është padiksutim një nga lojtarët më të mirë që kombëtarja shqiptare ka në gjirin e saj. Mesfushori po shkëlqen edhe te Sparta e Pragës, teksa është kthyer në një element kyç ën formacionin e ekipit çek. CIES  (Observatori i Futbollit) ka publikuar një statistikë të fundit sa i përket produktivitetit në asistet e dhëna deri tani, në të gjitha kampionatet në botë. Në listën e publikuar vihet re se mes më të mirëve në botë është edhe Laçi. Mesfushori i kombëtares ka 1.13 asiste të dhëna fjatë 90-të minutave, ndërsa mban vendin e dytë në këtë listë. I pari është Almoez Ali të Al Duhail me 1.33 asist, ndërsa në vendin e tretë, pas mesfushorit shqiptar, gjendet Alvaro Fernandes i Bragës. Kujtojmë se Laçi humbi dy sfidat e kombëtares në muajin shtator për shkak të një gjendje gripale që po kalonte, ndërsa tashmë do të jetë “arma” plus e Sylvinhos për dueloin me Çekinë që do të luhet më 12 tetor në “Air Albania” dhe është e vlefshmë për Euro 2024.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga